כנס טבעונות לילדים – כנס תזונאיות 13.05.15 by ד"ר צביה שיפר on Mixcloud

 

צביה שיפר מרצה בסמינר הקיבוצים על בריאות ותזונה טבעונית

"מחקרים מראים שבריא לאכול בשר וחלב"? בתחום התזונה כיום יש בעיה שמחקרים עשויים בצורה לקויה לחלוטין ואף מוטים. כיצד נדע לאילו מחקרים להאמין ולאילו לא?

צביה שיפר מרצה בחברת SAP (חלק 1+2)

מהם גורמי התמותה העיקריים בארץ (ובחברה המערבית בכלל) ומה ניתן לעשות, אם בכלל, כדי להמנע מהמחלות המסוכנות ביותר?
למה משרד הבריאות לא ממליץ על תזונה צמחית למרות הסכנות שבמזון מן החי? מה יש לגדולי חוקרי התזונה בארץ ובעולם להגיד בנושא? "בדומה לנזקי העישון שהיום אנחנו כבר מודעים להם, בעתיד לא ניתן יהיה להסתיר את הנזקים של תעשיית המזון, בדגש על מזון מעובד, חלב, ובשר". צפו בהרצאתה של ד"ר צביה שיפר

ד"ר צביה שיפר בהרצאה בנושא תזונה

איך אדם צעיר שלא סבל מסכרת, לא סבל מלחץ דם, לא עישן, עשה ספורט באופן קבוע ולא היה בעודף משקל מצא עצמו מחכה למותו לצד שלושת ילדיו הקטנים עקב סתימה של כלי הדם המרכזי ללב? ומה הייתה השיטה החדשה שהצילה אותו?

דר" צביה שיפר – האם בריא להיות טבעוני?

כשזה נוגע לתזונה, לאילו מחקרים עלינו להאמין? מה לגופים כמו הADA יש לומר בנושא? מה יש לנו להרוויח מתזונה טבעונית, ויותר חשוב, מה יש לנו להפסיד מתזונה המתבססת על החי?

ד"ר צביה שיפר על הקשר שבין תזונה לתחלואה

המחלות הקשות בישראל ובעולם המערבי – בעלייה דרמטית ומתמדת. האם יש מה לעשות? אם כן, מה ניתן לעשות כדי להמנע ממחלות כמו סרטן, סוכרת, הלב וכלי הדם במוח?

הרצאתה של ד"ר צביה שיפר בקונגרס הטבעוני

"אנחנו חברה שחולה במלא מחלות כרוניות, ואיכות החיים שלנו ירדה. כשנכנסתי לנושא הבריאות, חשבתי, האם תזונה יכולה לשנות את שכיחות המחלות הקשות וגורמות התמותה? ואם כן, איזו תזונה היא הטובה ביותר? עברתי על כמויות גדולות מאד של מחקרים לגבי סוגי תזונה שונים שהוצעו בכתבי עת רפואיים מובילים, בכתבי עת תזונה מובילים, והגעתי למסקנה שהתזונה שמורידה באופן הכי משמעותי את שכיחות המחלות הקשות היא תזונה טבעונית, כאשר רצוי שתהיה עם כמה שפחות מזון מעובד, והנושא הזה כבר הגיע למסקנות של שני גופים מובילים בתחום התזונה". – מתך הרצאתה של ד"ר צביה שיפר. צפו בהרצאה למידע נוסף